Novinka

JEEPER La Grande Cuvée Millésime 2007 (0,75l) v dárkové krabičce

60 % Chardonnay, 30 % Pinot Noir a 10 % Meunier. Vůni zprvu dominují briošky, sušené ovoce a karamel. Chuť je vyzrálá, ale ovocitá s tóny manga, karamelu a máslových sušenek. Po chvíli se ke koncertu přidávají briošky s jemnými mléčnými tóny, mandle, med a švestkové želé. Jedná se o šampaňské s hlubokou, vyzrálou komplexitou i závěrem.


  • Na skladě
1 850 Kč
Kategorie: Jeeper
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2007
Barva / Typ: Bílé
 

V samotném domě Jeeper dostal tento ročník přezdívku "Večerní slunce".

 

HROZNY

Odrůdy: 60 % Chardonnay, 30 % Pinot Noir a 10 % Meunier

Dosáž: 6 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské má jasně zlatou barvu s jemnými pravidelnými bublinkami. Vůni zprvu dominují briošky, sušené ovoce a karamel. Chuť je vyzrálá, ale ovocitá s tóny manga, karamelu a máslových sušenek. Po chvíli se ke koncertu přidávají briošky s jemnými mléčnými tóny, mandle, med a švestkové želé. Jedná se o šampaňské s hlubokou, vyzrálou komplexitou i závěrem.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si toto ročníkové šampaňské jako aperitiv. Ale skvěle podtrhne chuť kachny či steaku Rossini. Díky svým karamelovým tónům ale nabízí tento Vintage opravdu dokonalé spojení s Créme brûlée. 

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Bývalý majitel pojmenoval svou značku Champagne Jeeper na počest džípu Willys, který získal od americké armády na konci druhé světové války a který mu umožňoval v klidu objíždět vinice.

Vinařství se nachází v obci Faverolles et Coëmy nedaleko Remeše na severozápadě regionu Champagne a zaměstnává přibližně 45 lidí. Vína Champagne Jeeper jsou distribuována po celé Francii i v zahraničí a mají své pobočky také ve Spojených státech a v Japonsku.

Vinice

Jeeper vlastní více než padesát hektarů vinic na nejlepších pozemcích (v Montagne de Reims, Côte des Blancs, údolí Marne, údolí Ardres) v historicky proslulých obcích, jako jsou Ambonnay, Cramant, Bouzy, Oger, Vincelles, Trélou sur Marne, Ville-Dommange, Savigny sur Ardres, což jim dává dokonalé pokrytí celého regionu Champagne.