HURÉ FRÉRES INATTENDUE 2013 EXTRA BRUT (0,75l)

100% Chardonnay z vinic v Ludes, Rilly La Montagne a Vavray le Grand je čisté, suché, přímé, minerální Blanc de Blancs. Krásně krémovité, šťavnaté. Tohle víno je zcela geniální doprovod k pokrmům z ryb a mořských plodů. Na kalech zrálo 4 roky a dosage je okolo 3 g/l.


  • Na skladě
1 340 Kč
Kategorie: Huré Fréres
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Extra Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2013
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
 

ROČNÍK

Vinařský rok 2013 se ukázal být vítaným návratem ke slavné minulosti pozdních sběrů. Po chladné a vlhké zimě přišlo ponuré jaro, poměrně chladné a mimořádně deštivé. Následující horké a suché léto - nejslunečnější od začátku záznamů o počasí v Champagne - přispělo k kvalitě hroznů. Výsledná sklizeň decentního Pinot Noir z Montagne de Reims a nádherného, elegantního Chardonnay z Côte des Blancs byla odborně sestavena, aby zdůraznila odlišné charaktery hroznů a dosáhla optimální rovnováhy mezi plnými a kyselými tóny.

 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

 

Zrání

Memoire vzniká metodou solera, která zahrnuje přes 30 rezervních ročníků - je tak vzpomínkou na dané sklizně. Víno zraje rok velkém dubovém sudu. Následně šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 3 g/l

 

Chuť

Šampaňské žluto-zlaté barvy s jiskřivými odlesky jemných bublinek. Toto šampaňské má minerální vůni plnou citrusů, zeleného jablka a čerstvě pečených toastů. Suchou a čistou chuť krásně doplňuje krémová až hedvábná textura. Objevují se tóny hlohu a briošek, ale chuť i tak zůstává čiperně svěží. Závěr je dlouhý, minerální a smetanový.

 

Párování s jídlem

Velmi příjemný aperitiv, ideální v kombinaci s mořskými plody od tataráčku ze sivena, přes krevety až po mořského okouna v soli.

Šampaňské doporučujeme podávat o teplotě 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Dva bratři, stejné hodnoty, vize, láska k vínu - to je podstata domu Huré Fréres, který vznikl před více než padesáti lety a stále je rodinnou firmou. Dnes ho vede Raoul Huré a jeho dva synové Francois and Pierre a najdete ho v Ludes v Montagne de Reims.

Při tvoření šampaňského se zaměřují na špičkovou kvalitu hroznů, která dávají jejich šampaňskému eleganci a komplexitu. Zároveň věří, že víno odráží kvalitu a kouzlo půdy, ze které pochází, a že je potřeba se o ni tedy starat. 

Praktiky domu, které vedou nejen k udržitelnosti, ale i k jedinečnému šampaňskému:

  • Využití organických kompostů
  • Minimální zpracování půdy
  • Údržba přirozeného půdního pokryvu
  • Pečlivé prořezávání a způsob prořezávání přizpůsobený každé révě
  • Neustálé a pečlivé pozorování našich vinic
  • Pečlivé prořezávání rostlin a management koruny