HURÉ FRÉRES INATTENDUE 2012 EXTRA BRUT (0,75l)

100% Chardonnay z vinic v Ludes, Rilly La Montagne a Vavray le Grand je čisté, suché, přímé, minerální Blanc de Blancs. Krásně krémovité, šťavnaté. Tohle víno je zcela geniální doprovod k pokrmům z ryb a mořských plodů. Na kalech zrálo 4 roky a dosage je okolo 3 g/l.


  • Na skladě
1 340 Kč
Kategorie: Huré Fréres
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Extra Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2012
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
 

ROČNÍK

Ročník 2012 byl pro šampaňské vynikající, přestože vegetační období přineslo tolik zvratů, že to většinu pěstitelů znervóznilo. Relativně teplá zima přešla do extrémně vlhkého jara a mrazy i obzvlášť silné krupobití zničily část úrody. Neuvěřitelné podmínky v srpnu však daly vinobraní nový směr. Tento měsíc přinesl stálá vedra, kdy teploty někdy stoupaly tak vysoko, že se réva začala přehřívat. Slunečné září však umožnilo hroznům dokončit proces zrání. Modré odrůdy jako Pinot Noir a Meunier mohly plně dozrát a Chardonnay bylo bohaté a zakulacené, přičemž si zachovalo potřebnou kyselost.

 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

 

Zrání

Memoire vzniká metodou solera, která zahrnuje přes 30 rezervních ročníků - je tak vzpomínkou na dané sklizně. Víno zraje rok velkém dubovém sudu. Následně šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 3 g/l

 

Chuť

Šampaňské žluto-zlaté barvy s jiskřivými odlesky jemných bublinek. Toto šampaňské má minerální vůni plnou citrusů, zeleného jablka a čerstvě pečených toastů. Suchou a čistou chuť krásně doplňuje krémová až hedvábná textura. Objevují se tóny hlohu a briošek, ale chuť i tak zůstává čiperně svěží. Závěr je dlouhý, minerální a smetanový.

 

Párování s jídlem

Velmi příjemný aperitiv, ideální v kombinaci s mořskými plody od tataráčku ze sivena, přes krevety až po mořského okouna v soli.

Šampaňské doporučujeme podávat o teplotě 8 - 10°C.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Dva bratři, stejné hodnoty, vize, láska k vínu - to je podstata domu Huré Fréres, který vznikl před více než padesáti lety a stále je rodinnou firmou. Dnes ho vede Raoul Huré a jeho dva synové Francois and Pierre a najdete ho v Ludes v Montagne de Reims.

Při tvoření šampaňského se zaměřují na špičkovou kvalitu hroznů, která dávají jejich šampaňskému eleganci a komplexitu. Zároveň věří, že víno odráží kvalitu a kouzlo půdy, ze které pochází, a že je potřeba se o ni tedy starat. 

Praktiky domu, které vedou nejen k udržitelnosti, ale i k jedinečnému šampaňskému:

  • Využití organických kompostů
  • Minimální zpracování půdy
  • Údržba přirozeného půdního pokryvu
  • Pečlivé prořezávání a způsob prořezávání přizpůsobený každé révě
  • Neustálé a pečlivé pozorování našich vinic
  • Pečlivé prořezávání rostlin a management koruny