Novinka

G. Tribaut Millésime 2008 (0,75l)

70 % Chardonnay, 30 % Pinot Noir. Bohaté vůni jasně dominují briošky, fíky, ale i citrusy. Chuť je elegantní, vyzrálá, ale svěží. Chuti vévodí tóny pomerančové kůry, medu, toastu a příjemná mineralita. Dlouhá dochuť je protkaná jemnými tóny vanilky.


  • Na skladě
1 365 Kč
Kategorie: G. Tribaut
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2008
Barva / Typ: Bílé
 

Ročník

Šedá, zatažená obloha na jaře i v létě vedla k nedostatku světla a tepla. V září pak došlo k pozdnímu zázračnému zvratu jako v letech 2000 a 2006 nebo u opěvovaného ročníku 1966. Zralost hroznů tak předčila veškerá očekávání a odhalila výjimečně výraznou harmonii tónů. Závěrečný přísný výběr vyústil v nižší objem sklizených hroznů, zato však neobyčejné kvality a s bezprecedentní aromatickou vyzrálostí.

 

HROZNY

Odrůdy: 70 % Chardonnay a 30 % Pinot Noir

Všechny hrozny pochází z vinic Premier Cru v Hautvillers.

 

ZRÁNÍ

Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi - šampaňské zraje ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

CHUŤ

Sytá zlatá barva s klidnými jemnými bublinkami. Bohaté vůni jasně dominují briošky, fíky, ale i citrusy. Chuť je elegantní, vyzrálá, ale svěží. Chuti vévodí tóny pomerančové kůry, medu, toastu a příjemná mineralita. Dlouhá dochuť je protkaná jemnými tóny vanilky.

 

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Toto víno je možné podávat jako aperitiv nebo skvěle podtrhne chuť pečených ryb, kuřátka s bramborovým pyré, či Tarte tatin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

gtribaut_logo

Rodinné vinařství, sídlící v Hautvillers, obhospodařuje 12 hektarů vinic kategorie Premier Cru.