Egly Ouriet Grand Cru Millésime 2009 (0,75l)

Egly Ouriet Grand Cru Millésime 2009

voní ovocem, dubem, teplým croissantem a pikantním kořením, ušlechtilost charakteru se pohybuje na ostří nože mezi dokonalou zralostí hroznů a jemnou křídovou mineralitou. Francis Egly vytvořil prvotřídní šampaňské, které s vámi nijak nemanipuluje. Perfektně vyvážená chuť nabízí tóny citrusů, hrušky a broskví s náznaky zázvoru a medu. Nechybí ani typická stopa domu Egly - pepř a křída. Grand Cru Millésime kvasí v dubových sudech bez potřeby jablečno-mléčné fermentace, nízká dosáž pod 6 gramů cukru na litr, vyšší obsah alkoholu (12,5 %) a předlouhé zrání na kvasinkách (75 měs.) dělají z tohoto výjimečného vína šampaňské nové dimenze.


  • Na skladě
4 383 Kč
Kategorie: Egly Ouriet
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2009
 

gly Ouriet Grand Cru Millésime 2009 voní ovocem, dubem, teplým croissantem a pikantním kořením, ušlechtilost charakteru se pohybuje na ostří nože mezi dokonalou zralostí hroznů a jemnou křídovou mineralitou. Francis Egly vytvořil prvotřídní šampaňské, které s vámi nijak nemanipuluje. Perfektně vyvážená chuť nabízí tóny citrusů, hrušky a broskví s náznaky zázvoru a medu. Nechybí ani typická stopa domu Egly - pepř a křída. Grand Cru Millésime kvasí v dubových sudech bez potřeby jablečno-mléčné fermentace, nízká dosáž pod 6 gramů cukru na litr, vyšší obsah alkoholu (12,5 %) a předlouhé zrání na kvasinkách (75 měs.) dělají z tohoto výjimečného vína šampaňské nové dimenze.

70 % Pinot Noir, 30 % Chardonnay 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

eglyouriet_logo

Tento kultovní šampaňský dům v současné době řídí nadaný vinař Francis Egly se svým otcem Michelem, který zdědil vinice od svého otce Charlese. Doména disponuje přibližně osmi hektary vinohradů, kdy všechny leží na území se statusem Grand Cru, převážně v Ambonnay (kde Francois a Michel vlastní 7,2 ha), ale také ve Verzenay (dalších 1,2 ha) a v Bouzy (maličká parcela).

Vinohrady, jejichž stáří se pohybuje mezi 30 a 50 lety, jsou osázeny ze 75 % odrůdou Pinot Noir, zbylých 25 % tvoří hlavně Chardonnay a stará výsadba Meunier ve Vrigny.

Vína fermentují v dřevěných sudech, nejsou čiřena nebo filtrována před lahvováním pro druhotnou fermentaci a velmi se šetří se sírou. Vína jsou obvykle tři až čtyři roky na kvasnicích, ale někdy i déle (sedm let v případě ročníku 1996). Jsou minimálně dozážována a informace o délce zrání a odstřelení z kvasnic jsou vždy na zadní etikety láhve.