Novinka

Dom Pérignon 2012 (0,75l)

  • 1 z 2

Díky překonání roku nepředvídatelného počasí přinesly vinice Dom Pérignon v roce 2012 výjimečné hrozny. Od delikátních, čerstvých chardonnay po pevné a ovocné pinot noir a elegantní meunier je to nádherné vintage šampaňské, které výjimečně dobře stárne.


  • Na skladě
4 959 Kč
Kategorie: Dom Pérignon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2012
Barva: Bílé
 

Rok 2012, který byl z hlediska vinařství plný paradoxů, dal vzniknout skvělému ročníku, který překonal několik výzev. Příroda se ukázala jako nepředvídatelná a neúprosná, když se na vinice snesla řada klimatických jevů: mrazy v zimě a na jaře, přívalové deště, krupobití a chladná období v době květu révy a navíc intenzivní vlny veder během léta. Teplé a suché klima na podzim zmírnilo obavy o zdraví hroznů a podpořilo zrání ovoce. Sklízet se začínalo od 10. do 26. září, podle vinic. Ochutnávka hroznů ukázala, že hrozny jsou velmi slibné, s vyváženým poměrem mezi svěžestí a velkorysostí.

Vůně je plná a rozmanitá, mísí se v ní květiny s ovocem a rostlinné látky s minerálními. Buket je hmatatelný, jemně nás láká na stezku pudrových bílých květů a nektarových meruněk, následovaný svěžestí rebarbory a máty s mineralitou popela a akcentem bílého pepře.

Na patře dominuje energie. Po přívětivém otevření víno rychle ožije a poté doslova exploduje přívalem šumivosti a tonicity. Závěr, soustředěný na kyselé a hořké tóny, přináší pronikavou napjatost s tóny zázvoru, tabáku a toastů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

dp_logo

Přesto, že je značka Dom Pérignon vlastně vrcholnou řadou šampaňského firmy Moët & Chandon, vedeme jí, pro její výjimečné postavení, na našem webu samostatně...

Když se v roce 1668 otec Pierre Pérignon stal správcem sklepů benediktinského opatství v Hautvillers, bylo jeho nepokrytým cílem „vyrábět nejlepší víno na světě“. Tento mladý mnich, jemuž v té době bylo pouhých 30 let, musel mít vizionářského ducha a výjimečnou odvahu, aby si stanovil tak vysoké ambice. Podařilo se mu změnit dějiny vinařství a dnes je znám jako duchovní otec šampaňského. Dnes značka Dom Pérignon představuje zvěčnění vizionářského přístupu svého zakladatele, vize, která vyjadřuje podstatu skutečného luxusu: neustálé znovuobjevování výjimečného.

Toto znovuobjevování je vodítkem pro inspiraci Richarda Geoffroye, chef de cave (vrchního sklepmistra) Dom Pérignon, když vytváří každé nové značkové šampaňské Dom Pérignon.

Richard Geoffroy říká: „Hrozny nikdy nejsou v jednom roce stejné jako v roce dalším. Pokud sklizeň neodpovídá pevným standardům Dom Pérignon, nebude v takovém roce značkové šampaňské vyrobeno. Nejde o posouzení hodnoty – jde o estetickou vizi.“

Z tohoto tvůrčího závazku se rodí jedinečný charakter Dom Pérignon. Vždy existuje nečekané paradoxní napětí mezi výraznými kvalitami daného roku a nadčasovým duchem Dom Pérignon, dojem, který dává šampaňskému charisma, přináší beztíži, vzdušnou bohatost a poddajnost od prvního dojmu až do samého konce.

Opravdová emoce Dom Pérignon je přesně v napětí podporovaném značkou, jejíž název je důvěrně spojen se zrodem šampaňského před více než 300 lety, značkou, jež se v průběhu času stala nedostižnou ikonou luxusu.

Šampaňské Dom Pérignon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.