Duval Leroy Fleur de Champagne Brut Premier Cru (0,75l) v dárkové krabičce s golfovým ručníkem

  • 1 z 2

Limitovaná edice lahve Duval Leroy Fleur de Champagne Brut Premier Cru (0,75l) v dárkové krabičce s golfovým ručníkem.

Duval Leroy Fleur de Champagne Brut Premier Cru je legendární víno a vůbec první Premier Cru vyrobené v Champagne. Jméno mu v roce 1911 dal Raymond Duval, který tehdy společnost vedl. Do názvu vložil slovo "fleur" (květina), protože při prvním ochutnání cítil bílé květy révy. Fleur de Champagne je krásně tvarované víno, které se může pochlubit atraktivní vůní citrusů, broskví, zelených jablíček a máty.


  • Skladem
1 490 Kč
Kategorie: Duval Leroy
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
 

Limitovaná edice lahve Duval Leroy Fleur de Champagne Brut Premier Cru (0,75l) v dárkové krabičce s golfovým ručníkem.

Duval Leroy Fleur de Champagne Brut Premier Cru je legendární víno a vůbec první Premier Cru vyrobené v Champagne. Jméno mu v roce 1911 dal Raymond Duval, který tehdy společnost vedl. Do názvu vložil slovo "fleur" (květina), protože při prvním ochutnání cítil bílé květy révy. Fleur de Champagne je krásně tvarované víno, které se může pochlubit atraktivní vůní citrusů, broskví, zelených jablíček a máty. Osvěžující plná chuť ukazuje vynikající délku a vytrvalost, nádhernou ovocnost a ještě krásnější vyváženost. Fleur de Champagne je skutečná legenda, jejíž výjimečná pověst rozhodně nepřehání.

75 % Chardonnay, 25 % Pinot Noira

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

 

deuval_leroy_logo

V roce 1855 se obchodník se šampaňským vínem Armand Edouard Leroy snažil o rozšíření svého obchodu. V hlavě již několik let nosil koncept na přilákání zákazníků a udržení jejich loajality, ale chyběl mu vhodný vinař. Po několika letech usilovného hledání našel jediné vinařství schopné zhostit se tohoto úkolu s ním - jeho jméno bylo Duval. Osud těchto dvou rodin byl spojen sklizní roku 1859, která díky vášni a preciznosti ve výrobě přinesla chuť a styl vína, které bylo světu představeno pod značkou Duval-Leroy. S postupem času si vinařství vybudovalo velmi dobrou pověst zejména díky své odbornosti.  V letech 1888 - 1893 ovládli četné výstavy v Barceloně, Monaku, Moskvě a Paříži. Kritici pěli chválu o šarmu, komplexnosti a delikátnosti jejich vín a znalci je obdivovali pro jejich distingovaný charakter a eleganci. Krátce po roce 1911, kdy region Champagne prošel svou první revolucí a kdy převzal oficiální klasifikaci šampaňských vinic, Raymond Duval-Leroy vytvořil první Premier Cru Champagne.  Toto šampaňské nazval „Fleur de Champagne“, protože mu připomínalo vůni a jemnost bílých květů vinné révy při prvním ochutnání. Smíchal hrozny pouze z Grand Cru a Premier Cru vinic, aby dostál zásadám své rodiny. Dnes je toto šampaňské  vyráběno stále ve Vertus a pouze exkluzivně dostupné na pultech těch nejlepších obchodníků.

Vinice Duval-Leroy se rozkládají na 200 hektarech půdy. Duval-Leroy je přítomen ve všech oblastech, které jsou klasifikovány jako „Grand Cru“ v Cote des Blancs a též téměř ve všech oblastech klasifikovaných „Grand Cru“ v Montagne de Reims. Celkem 40% produkce pochází z vinic označených Grand Cru a Premier Cru.

Vinný sklep rodiny Duval-Leroy je jedním z prvních, který využívá solární fotovoltaické panely. Skladovací prostory pak pojmou 300 dubových sudů a několik miliónů vinných lahví. Součástí sklepu je i 3,5km dlouhý křídový sklep, který je pro zrání šampaňského neocenitelný.

Duval-Leroy je jedno z posledních místních vinařství, které je 100% v rukou rodiny a jejich snaha o nezávislost pomáhá konzistentní práci a stabilitě. Od roku 1859, tedy od svého vzniku, je vinařství předáváno z otce na syna již po 6 generací a duch tradice se odráží i v jejich vínech.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.