Drappier Grande Sendrée Rosé 2006 (0,75l)

90% Pinot Noir a 10% Chardonnay. Komplexní aroma jdoucí do jahodových a malinových tónů a fialek. Kulatá a živá chuť evokující červené ovoce, ale i meruňky a zralé pomeranče, se svěžím a komplexním závěrem do kterého se promítají tóny toastů a karamelu. Dlouhá dochuť. 


  • Na skladě
2 232 Kč
Kategorie: Drappier
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2006
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Ročník

Ročník 2006 byl považován za horký a nepředvídatelný v oblasti Champagne, s teplotami pravidelně dosahujícími 30°C. Ale zároveň vydatně pršelo. Během sklizně svítilo slunce a hrozny vyvinuly jemnou rovnováhu, podobnou jako v roce 2002 a 1989. Ročník 2006 je štědrý a plný.

 

Hrozny

Odrůdy: 90 % Pinot Noir a 10 % Chardonnay

 

Zrání

Růžové šampaňské vyrobené metodou saignée (neboli krvácení). Asi 32 % hroznů kvasí po dobu 9 měsíců v dubových sudech. Následně šampaňské zraje minimálně 6 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 6 g/l.

 

Chuť

Sytá růžovo-oranžová barva s jemnými bublinkami. Komplexní aroma jdoucí do jahodových a malinových tónů a fialek. Kulatá a živá chuť evokující červené ovoce, ale i meruňky a zralé pomeranče, se svěžím a komplexním závěrem do kterého se promítají tóny toastů a karamelu. Dlouhá dochuť. 

 

Párování k jídlu

Ideální jako aperitiv, ale kupodivu perfektně doprovází i šafránové rizoto či polévku bouillabaisse.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

drappier_logo

Ve 12. století okupovali dnešní sídlo Drappier cisterciánští mniši z Clairvaux, a sám sv. Bernard se podílel na vybudování nádherně klenutých sklepů, které slouží dodnes. Důležitým milníkem se stal rok 1808, kdy se Loius Drappier usadil ve vesničce Urville (Cote des Bars) a začal kultivovat a rozvíjet místní vinice, které mají k dnešnímu dni rozlohu 40 ha - neobsahují však 17 ha, které jsou smluvně zajištěny v Montagne de Reims a v Côte des Blancs. Roku 1870 byly vyhloubeny další ohromné sklepy do křídovitého podloží v Remeši, kde dnes zraje nejlepší cuvée domu.

Od počátku 21. století vedou společně společnost André a jeho syn Michel jako 8. vinařská generace s vidinou, že v započaté historii bude v budoucnu pokračovat jeden ze tří malých Drappiérů.

Zvláštností a ojedinělostí je produkce lahví s velkým objemem až do velikosti Melchizedec (30 litrů). Jako jeden z mála domů nechává Drappier víno kvasit v samotných velkých lahvích.

Neméně zajímavé je Cuvée Charles de Gaulle, které je původně připravované na počest této osoby, která si šampaňská Drappier velmi oblíbila. De Gaulle je prý nechával servírovat i při oficiálních příležitostech v Elysejském paláci, byť dle protokolu se mělo podávat víno jiné.