Novinka

Charles Heidsieck Millésime 2005 Rosé (0,75l)

63 % Pinot Noir, 37 % Chardonnay. První přivonění odhaluje intenzivní vůni zralých třešní, masitých švestek, divokých brusinek s nádechem křídy na pozadí. Chuť je šťavnatá, svěží ale plná. Do popředí se dostávají teplé briošky a čerstvé máslo, což dává šampaňskému krémovou a sametovou texturu. 


  • Na skladě
2 440 Kč
Kategorie: Charles Heidsieck
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2005
Barva / Typ: Růžové
 

Ročník

Rok 2005 byl pro šampaňské navzdory malým zádrhelům mimořádně dobrý. Vegetační období začalo chladnou, ale suchou zimou a průměrné jaro umožnilo úspěšné rašení poupat i kvetení. Začátek léta přinesl dobré počasí. Červenec byl horký a deštivý, což s sebou neslo vlhkost i plíseň. V srpnu i září se podmínky mírně vysušily, zatímco chladné noci pomohly zachovat základní kyselost a aromatické látky. V září také začala sklizeň, která probíhala v ideálních podmínkách.

 

Hrozny

Odrůdy: 63 % Pinot Noir, 37 % Chardonnay

8 % Pinot Noir je vinifikováno do podoby červeného vína. 

Hrozny Pinot Noir pochází z vinic Ambonnay, Avenay, Aÿ a Tauxières. Hrozny Chardonnay pochází z vinic v Cramant, Le Mesnil-sur-Oger, Oger a Vertus.

 

Zrání

Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi.

Dosáž: 10 g/l

 

Chuť

Toto šampaňské má perleťově růžovou barvu s jemným proudem bublinek. První přivonění odhaluje intenzivní vůni zralých třešní, masitých švestek, divokých brusinek s nádechem křídy na pozadí. Chuť je šťavnatá, svěží ale plná. Do popředí se dostávají teplé briošky a čerstvé máslo, což dává šampaňskému krémovou a sametovou texturu. Šampaňské je svěží s příchutí kandovaného grepu. Velmi dlouhý a aromatický závěr.

 

Párování k jídlu

Toto Rosé je skvělé jako aperitiv, ale velmi krásně doprovodí i paellu s mořskými plody či pečené papriky plněné ricottou. Jako dezert doporučujeme třešňový koláč, jahodovou bublaninu, či jahody Wimbledon.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

chh_logo