Novinka

BOLLINGER Pinot Noire B13 (0,75l)

Krystalické víno vyjadřující enologické vlastnosti
a environmentální hodnoty, které má Champagne Bollinger


  • Na skladě
3 045 Kč
Kategorie: Bollinger
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Barva / Typ: Bílé
 

Výroba
Směs: 100% Pinot Noir (Blanc de Noirs).
Jen pět crus, z toho 92 % Grands Crus a 8 % Premiers Crus.

Zrání: Přes 7 let na kalech.

Cukr: 6 gramů na litr.

Barva se zlatými podtóny. Bohatý a komplexní. Otevření s tóny zralého ovoce, ovocných želé a mandlové pasty vede k vůni mirabelky a broskve. Velkorysost a elegantní ovoce s příchutí hrušek, čerstvých mandlí a tarte Tatin se vyznačují cizelovaným, minerálním výrazem Pinot Noir přinášejícím citrusové a kandované citronové tóny. Sametová vytrvalost s solným nádechem v závěru.

V roce 2013 čelila oblast Champagne jedinečným povětrnostním podmínkám s dlouhou zimou přerušovanou sněhem a mrazem.
Navzdory těmto turbulentním okolnostem Champagne Bollinger zformoval víno z této zvláště pozdní sklizně do ročníku, a tím také vytvořil limitovanou edici: B13, což znamená Bollinger 2013.
Díky etickým zemědělským praktikám, které Bollinger ve vinici používá, má Champagne House neustále užitek z nepopiratelně vysoce kvalitních hroznů, bez ohledu na to, jak těžké mohou být některé roky.
Toto vintage šampaňské Blanc de Noirs ztělesňuje dokonalost vinic Bollinger na Montage de Reims a je poctou enologickým a ekologickým hodnotám Bollinger.
100% recyklovatelné pouzdro, vyrobené převážně z recyklovaných materiálů, odráží rozmanité kvality této limitované edice a vyjadřuje jedinečnost jak vintage podpisu, tak Bollingerovy vize.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: