Billecart-Salmon Cuvée Nicolas-François Billecart Brut Vintage 2008 (0,75)

Cuvée Nicolas-François Billecart je Grand Cru zlaté barvy. Je výsledkem pečlivého scelení hroznů z vinic výhradně hodnocených 100%. Směs je z 40% Chardonnay z Grands Crus v Côte des Blancs a z 60% Pinot Noir z Grands Crus v Montagne de Reims. Podíl hroznů je stěžejní pro jemnost, eleganci a bohatost tohoto skvostného cuvée. Design lahve pochází z roku 1818 a etiketa byla navržena v roce 1968 při příležitosti 150. výročí domu Billecart-Salmon podle předlohy užívané zakladatelem domu. 


  • Na skladě
4 350 Kč
Kategorie: Billecart-Salmon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2008
 

Cuvée Nicolas-François Billecart je Grand Cru zlaté barvy. Je výsledkem pečlivého scelení hroznů z vinic výhradně hodnocených 100%. Směs je z 40% Chardonnay z Grands Crus v Côte des Blancs a z 60% Pinot Noir z Grands Crus v Montagne de Reims. Podíl hroznů je stěžejní pro jemnost, eleganci a bohatost tohoto skvostného cuvée. Design lahve pochází z roku 1818 a etiketa byla navržena v roce 1968 při příležitosti 150. výročí domu Billecart-Salmon podle předlohy užívané zakladatelem domu. Vynikající aperitiv, k široké škále dezertů, k rybám a darům moře, k drůbeži, ke specifickým receptům pro šampaňské předurčeným.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bs_logo

Nicolas-François Billecart založil tuto rodinnou firmu již v roce 1818. Název vznikl kombinací jeho jména a dívčího jména jeho manželky Elisabeth Salmon.

Špičková kvalita byla mottem rodiny Billecart-Salmon z Mareuil-sur-Ay již od samotného počátku. Dokladem toho je i velmi ranný zájem ze strany tehdy začínajících obchodníků s vínem ve Spojených Státech Amerických, ze strany ruské aristokracie, a později v druhé polovině devatenáctého století i mnoha prestižních evropských dvorů. Od založení se vedení a tradice podniku dědí z otce na syna.

Stávající management je sedmou generací rodu a zaručuje pokračování tradic jeho předků.V roce 1992 převzal správu François Rolland-Billecart od otce Jeana Rollanda-Billecarta a řídí podnik dodnes. Billecart-Salmon je jedním z mála domů v Champagne, které dodnes řídí rod jeho zakladatelů. Je to zárukou přetrvávající kvality a autenticity jejich šampaňských vín, která jsou ceněna mnoha aristokraty a rovněž prestižními restauracemi po celém světě. Billecart-Salmon nakupuje hrozny z 35 Crus Champagne od svých stálých dodavatelů, z nichž mnozí dodávají domu hrozny již přes 200 let. Chardonnay a Pinot Noir pochází výhradně z vinic Premiers a Grands Crus.