Novinka

Billecart-Salmon Brut Nature Magnum (1,5l)

Po přivonění probudí vaše smysly obrovské množství ovocných aromat, vůní květin a briošek doplněné jemným nádechem verbeny. Toto šampaňské se vyznačuje okouzlující sušenkovou chutí s tóny bílého masitého ovoce a plnou a harmonickou mineralitou, která vyústí v senzační a vyvážený závěr.


  • Na skladě
2 995 Kč
Kategorie: Billecart-Salmon
Velikost lahve: 1,5l
Obsah cukru: Zero Dosage, Brut Nature
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Bílé
 

Čisté a přírodní

 

Hrozny

Novátorský styl tohoto Brut Nature zůstal věrný svému nenápadnému kouzlu a rovnováze, a to zastoupením všech tří odrůd: Meunier 40 %, Pinot Noir 35 % a Chardonnay 25 %. Z toho 50 % až 60 % tvoří rezervní vína. 

Dosáž: 0 g/l. Víno neobsahuje žádný přidaný cukr.

 

Zrání

Víno zraje minimálně 2 roky ve sklepích na kvasinkách.

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

Chuť

Intenzivní světle zlatavá barva je doplněná o energické perlení. Po přivonění probudí vaše smysly obrovské množství ovocných aromat, vůní květin a briošek doplněné jemným nádechem verbeny. Toto šampaňské se vyznačuje okouzlující sušenkovou chutí s tóny bílého masitého ovoce a plnou a harmonickou mineralitou, která vyústí v senzační a vyvážený závěr.

 

Párování k jídlu

Nová definice čistého, ale stejně tak upřímného stylu, vás překvapí ve spojitosti s nejjemnějšími pokrmy jako jsou telecí carpaccio, mušle svatého Jakuba či pečené ryby na citrusech.

Ideální teplota pro podávání je mezi 10 a 11°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bs_logo

Nicolas-François Billecart založil tuto rodinnou firmu již v roce 1818. Název vznikl kombinací jeho jména a dívčího jména jeho manželky Elisabeth Salmon.

Špičková kvalita byla mottem rodiny Billecart-Salmon z Mareuil-sur-Ay již od samotného počátku. Dokladem toho je i velmi ranný zájem ze strany tehdy začínajících obchodníků s vínem ve Spojených Státech Amerických, ze strany ruské aristokracie, a později v druhé polovině devatenáctého století i mnoha prestižních evropských dvorů. Od založení se vedení a tradice podniku dědí z otce na syna.

Stávající management je sedmou generací rodu a zaručuje pokračování tradic jeho předků.V roce 1992 převzal správu François Rolland-Billecart od otce Jeana Rollanda-Billecarta a řídí podnik dodnes. Billecart-Salmon je jedním z mála domů v Champagne, které dodnes řídí rod jeho zakladatelů. Je to zárukou přetrvávající kvality a autenticity jejich šampaňských vín, která jsou ceněna mnoha aristokraty a rovněž prestižními restauracemi po celém světě. Billecart-Salmon nakupuje hrozny z 35 Crus Champagne od svých stálých dodavatelů, z nichž mnozí dodávají domu hrozny již přes 200 let. Chardonnay a Pinot Noir pochází výhradně z vinic Premiers a Grands Crus.