Novinka

Billecart-Salmon Blanc de Blanc Vintage 1999 (0,75l) v dárkové krabičce

Scelením dvou ročníků z vinic v Le Mesnil-sur-Oger vzniká víno s mimořádným odrůdovým výrazem typickým pro zdejší Chardonnay. Toto cuvée je příjemně plné a elegantní s mandlovým buketem. Na patře je ořechové s harmonicky svěžím závěrem. Hodí se k široké škále pokrmů z ryb, mořských plodů, drůbeže. Výtečný aperitiv.


  • Na skladě
2 990 Kč
Kategorie: Billecart-Salmon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
 

Blanc de Blancs ročník 1999 šampaňského domu Billecart Salmon je skvělé šampaňské, odvážné a jemné. Je to čisté vyjádření Chardonnay a je výsledkem prolnutí nejlepších pozemků grand crus Côte des Blancs: Chouilly, Azize a Mesnil-sur-Oger. Pod jemnou a jemnou pěnou člověk objeví šampaňské s nádhernou zářivě zlatou róbou. Vůně vydechuje citrusové a minerální vůně před odhalením tónů bílých květin. Na ústech se Blanc de Blancs 1999 z Billecart-Salmon vyznačuje odvážným a jemným útokem, po kterém následuje perzistentní závěr. Jeho elegantní a elegantní přítomnost na ústech oceňují zejména odborníci.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bs_logo

Nicolas-François Billecart založil tuto rodinnou firmu již v roce 1818. Název vznikl kombinací jeho jména a dívčího jména jeho manželky Elisabeth Salmon.

Špičková kvalita byla mottem rodiny Billecart-Salmon z Mareuil-sur-Ay již od samotného počátku. Dokladem toho je i velmi ranný zájem ze strany tehdy začínajících obchodníků s vínem ve Spojených Státech Amerických, ze strany ruské aristokracie, a později v druhé polovině devatenáctého století i mnoha prestižních evropských dvorů. Od založení se vedení a tradice podniku dědí z otce na syna.

Stávající management je sedmou generací rodu a zaručuje pokračování tradic jeho předků.V roce 1992 převzal správu François Rolland-Billecart od otce Jeana Rollanda-Billecarta a řídí podnik dodnes. Billecart-Salmon je jedním z mála domů v Champagne, které dodnes řídí rod jeho zakladatelů. Je to zárukou přetrvávající kvality a autenticity jejich šampaňských vín, která jsou ceněna mnoha aristokraty a rovněž prestižními restauracemi po celém světě. Billecart-Salmon nakupuje hrozny z 35 Crus Champagne od svých stálých dodavatelů, z nichž mnozí dodávají domu hrozny již přes 200 let. Chardonnay a Pinot Noir pochází výhradně z vinic Premiers a Grands Crus.