AGRAPART 7 CRUS BRUT (0,75l)

Energické šampaňské vyrobené z hroznů pocházejících ze 7 vesnic v Côte des Blancs (z toho 70 % Grand Cru). Tato šarže byla vyrobena z ročníků 2011 a 2012 v poměru 50 na 50.


  • Na skladě
1 280 Kč
Kategorie: Agrapart & Fils
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
 

Energické šampaňské vyrobené z hroznů pocházejících ze 7 vesnic v Côte des Blancs (z toho 70 % Grand Cru). Tato šarže byla vyrobena z ročníků 2011 a 2012 v poměru 50 na 50. Ročník 2011 zrál po dobu 1 roku v dubových sudech. Po nalahvování leželo 3 roky na kalech a následně bylo ručně odstřeleno. Jedná se o svěží šampaňské s tóny květin, ostružin a mandlí. V chuti je patrná kyselina a mineralita, lehká kouřivost a hedvábná struktura. Zbytkový cukr 7 g/l.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

agrapart_logoChampagne Agrapart bylo založeno na konci 19. století Arthurem Agrapartem v oblasti Côte des Blancs - Avize. Celkově hospodaří na 12 hektarech vinic, které se nachází ve vyhlášených polohách v Avize, Cramant, Oger a Oiry. Arhur, zakladatel vinařství, se pevně držel filozofie, že vinař by měl mít pod kontrolou celý proces výroby vína, od péče o vinice a zrání hroznů, až po samotnou výrobu a následné zrání vína. Jen tak může garantovat a udržet si svou kvalitu. Vápenitá půda typická pro tento region umožnuje odrůdě Chardonnay dosáhnout mimořádné kvality a v kombinaci se starými vinicemi (v průměru 40 let) dává vzniknout jedinečným šampaňským s opravdovým výrazem terroir.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.